Матеріали для меблів кухні: дерево, ДСП, МДФ

Кухня це не просто одна з кімнат. Кухня це не тільки приміщення для приготування їжі. Кухня – це стратегічний об’єкт, кухня – це місце з спец призначенням, часом кухня навіть секретна Зона, хіба і без прибульців з космосу. Ми продовжуємо корисні статті з підбору і проектуванню, які допоможуть Вам у такій нелегкій справі як дизайн власної кухні.
Сьогодні ми розкажемо про матеріали, традиційні і новітні з якими працює наша студія у Львові при проектуванні і дизайні меблів, стільниць та інших предметів декору меблів, розкажемо про застосування та про мінуси і плюси матеріалів.
Дерево
Традиційний матеріал для виготовлення меблів, не тільки кухонних, є масив дерева. Воно є екологічним, чистим, і, як то не сумно, дорогим.  Основними породами дерев, які використовують є: сосна, дуб, бук, вишня, береза.  Буває, що деякі виробники використовують ексклюзивні породи дерев як тюльпанове дерево чи то в’яз. Фасади з таких порід дерев, звісно, будуть міцніші і стійкіші, але значно дорожчими.
МДФ і ДСП
Ці два матеріали виготовляються із стружки відходів або малоцінних порід дерев, це знають всі. Але відрізнити МДФ і ДСП чи назвати різницю між ними можуть не всі. Однією з важливих відмінностей є розмір стружки і скріплювальний матеріал. Різниця між стружкою для ДСП і для МДФ – як між продуктами, які пропущені через м’ясорубку, і продуктами, подрібненими міксером.
МДФ – ця абревіатура означає Medium Density Fibreboard  – деревоволокниста плита середньої щільності. Вироби з МДФ можуть бути встановлені в приміщеннях з відносною вологістю до 80%, проти 60% для дерев’яних виробів. Цей тип напівфабрикату відрізняється високою екологічністю, а також має відмінні характеристики компактності, зчеплення волокон, а також сталість геометричних розмірів протягом довгого періоду часу. Найсильнішою стороною є виключно сприятливе співвідношення між твердістю і товщиною: листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм.
ДСП (деревно-стружкові плити)
ДСП – виготовляється методом гарячого плоского пресування деревних частинок (стружок), змішаних з речовиною, головним чином синтетичними смолами (смолами формальдегідів). Повноцінним сировиною для ДСП є будь-яка малоцінна деревина, як хвойних, так і листяних порід. Експлуатаційні властивості ДСП, в основному, залежать від їх щільності, форми і розміру деревних частинок, а також кількості та якості зв’язуючого. Слід знати що ДСП не рекомендується застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Плюсом ДСП є: водостійкість, міцність, легкість в обробці. Ще одна перевага ДСП – має низьку ціну. Саме тому ДСП – самий широко використовуваний матеріал для меблів. Мінусом: наявність тих самих формальдегідних смол, які скріплюють частки дерева. Справа в тому, що ДСП виділяє в повітря певну кількість формальдегіду – не самий корисний продукт, і тому слід звертати увагу на марку плити, Е1 – більш екологічний і виділяє менше формальдегіду, Е2 – менш екологічний.
Ці три матеріали є основними при виготовленні корпусних меблів для кухні, їх комбінують, або виготовляють моно-матеріалом. Про фасади і матеріали які використовуються для декорування, ми розкажемо в іншій статті, які можете знайти на нашому сайті (ЛІНК на статтю). А також, Ви можете звернутись до нас з запитаннями, та за допомогою в дизайні і проектуванні кухні, або прийти в Наш офіс, який знаходиться у Львові за адресою.