/
Скляні кухні

Скляні кухні

Все більшої популярності набувають кухонні гарнітури зі скляними фасадами. Кухонні фасади зі скла витончені і універсальні, тому багато років не виходять з моди, а лише набувають все більш удосконаленої форми. Цей матеріал дозволяє створити легку, навіть дещо повітряну атмосферу в кімнаті. Тому навіть громіздку меблі будуть здаватись невагомими. Навпаки, подібні фасади стануть окрасою будь-якого інтер’єру і відтінять практично всі стилі, починаючи від класики і закінчуючи хай-теком. А щоб оформлення стало ще більш оригінальним, можна використовувати різноманітне декорування фасаду вставками чи іншими елементами, стильною фурнітурою, і не тільки. Однак не все так просто, адже скло досить примхливий матеріал, особливо якщо він використовується на кухні.

Переваги та недоліки скляних фасадів

Звісно будь-який матеріал відрізняється своїми недоліками та перевагами. Зазвичай, вони пов’язані з особливостями експлуатації. Скляні фасади для кухні не є виключенням. Наприклад, перевагою скляної продукції є:

 • Фасад зі скла відрізняється стійкістю до підвищеної вологості, а також до перепадів температури, які є частим явищем на кухні.
 • Вставка зі скла буде досить міцною, оскільки виробникам вдалось розробити матеріал, який є значно стійкішим ніж звичне скло. Наприклад, воно може витримати досить значні механічні впливи.
 • Використовувані матеріали є досить гігієнічними. Цьому сприяє однорідна фактура, завдяки якій можна уникнути утворення колоній хвороботворних бактерій.
 • Простота в догляді. Звісно, чистити гарнітур зі скляною вставкою потрібно спеціальними засобами, але їх асортимент досить широкий, а вартість доступна, тому проблем не буде.
 • Скляний елемент може поєднуватись практично з будь-якими оздоблювальними матеріалами, тому фасад можна виконати з будь-якого матеріалу. Скло як візуально так і практично буде прекрасно поєднуватись з будь-якими матеріалами.
 • Скляні елементи можуть бути вписані в будь-який стиль. Тобто, навіть якщо ви зробите в кухні ремонт, скляний фасад все ще можна буде використовувати повторно. Він не втратить свою актуальність.
 • Ну і звісно такий кухонний гарнітур виглядає красиво і витончено. Тому якщо обираєте продукцію орієнтуючись на візуальний аспект, виріб зі склом точно прийдеться до вподоби. Він виглядає навіть краще ніж на фото.

Перелік мінусів у гарнітурів зі скляними поверхнями також досить значний, хоча продукція залишається популярною не тільки у Львові:

 • Фасади можуть давати характерний дзенькіт, стикаючись, наприклад, з посудом.
 • Ціни. Нажаль, вартість це один із недоліків матеріалу. Оскільки виготовлення якісних меблів зі скляними поверхнями вимагає високої майстерності, не завжди вдається уникнути значного цінника. Проте, якщо в асортименті немає кухні з потрібною ціною, завжди можна зайнятись її виготовленням на замовлення. Тоді в процесі оформлення замовник може сам визначити, якими матеріалами обладнати гарнітур, а значить, зможе вплинути на вартість фасаду виробу.
 • Чистити поверхню доведеться часто, оскільки фасади такого типу швидко брудніються. Іншими словами, потрібно запастись миючими засобами і часто їх використовувати. А щоб зменшити навантаження, просто постарайтесь менше торкатись скла руками.

Тобто, у скляного фасаду є багато переваг, а з недоліками доведеться змиритись, тим більше, що вони не настільки серйозні.

Яке скло може використовуватись для оздоблення фасаду для кухні у Львові

Кухні зі скляними поверхнями мають безліч варіацій. Вони відрізняються технологією виготовлення, фізичними властивостями в також безліччю інших нюансів. В якості фасаду для кухонь слід віддавати перевагу найбільш міцним видам скла. Особливо якщо потрібно виготовити зі скла нижні яруси. Справа в тому, що верхні шафки рідше підпадають під навантаження, тому до них менш суворі вимоги. Звісно, ціна більш крихких видів скла менша, тому вони більш доступні. Але давайте розглянемо всі різновиди скла по черзі:

 1. Акрилове. Подібне скло не часто використовується для фасадів кухонних гарнітурів, оскільки акрил не термостійкий. Тому йому протипоказано знаходитись поблизу від місць з високою температурою, інакше матеріал деформується. Найчастіше акрилове скло використовують для верхніх ярусів гарнітурів. Повністю від нього не відмовляються оскільки матеріал недорогий і простий в обробці. Його просто розрізати, нанести всілякі візерунки і не тільки.
 2. Ламіноване. Таке скло більш міцне завдяки нанесенню захисної плівки. Відповідно, збільшується термін експлуатації фасаду, зменшується дія механічних чинників і т.п. Фасад отримує красивий матовий ефект. Тобто, скло буде напівпрозорим, хоча обриси предметів скрізь нього розгледіти буде можна. Якщо це непотрібно, продукція доповнюється декоративними плівками.
 3. Загартоване. Гартування дозволяє суттєво підняти якість виробу. Воно стає значно міцнішим, а якщо розіб’ється, то порізатись ним буде неможливо, оскільки шматочки будуть із заокругленими краями. Також це скло жаростійке, тому матеріалом декорують поверхі, що розташовані поблизу варильних поверхонь, або місць де часто висока температура.
 4. Триплекс. Таке скло складається з декількох деталей, які з’єднані завдяки полімеризації. Конструкція досить міцна. Її важко розбити, а якщо якимось дивом це вийде, шматочки не розлетяться. До того ж вони не гострі. Якщо в домі є малеча, такий варіант підходить найбільше.

Обирати меблі потрібно не лише по фото, хоча фотографії допоможуть оцінити загальний зовнішній вигляд кухні. Підійде вона чи ні. Все ж важливо враховувати не лише зовнішні данні але матеріали і ціну.

 

зв'яжіться з нами